Dinutoiu George-Mihai

Los Cuervos

Lache Stefan-Cristian

Los Cuervos

Corbii par că se acomodează din ce în ce mai bine cu Victory Cup. După 4 puncte în start de campionat, Los Cuervos avea un avantaj moral față de adversara din etapa a treia. Bătrânii 2 a venit pe zero la teren, însă duelul se anunța ofertant ca număr de goluri. Meciul a început timid. 10 minute de amabilități urmate de alte 10, până-n pauză, cu goluri la foc automat. Dinuşoiu a preluat iniţiativa şi a făcut 2-0 în doua minute. Fără reacţie la primul gol, portarul bătrânilor i-a servit acestuia dubla. Ionescu a redus din handicap din penalty, apoi reacția a fost servită imediat: 3 minute cu 3 reuşite. Ripca profită de rigiditatea defensivei adverse și trece 3-1 în condică. Trupa oaspete nu se lasă intimidată și revine la un gol distanță, imediat, după un șut deviat. La pauză, corbii intră cu 4-2, dupa ce portarul bătrânilor n-a avut reacție la o pasă decisivă ce a traversat terenul livrată de Cristescu. Chiar după realuare, Diniţoiu și-a trecut tripla în CV, iar Baluţă a secat finalul de suspans, după golul de 6-2. Răbufnirea de orgoliu a bătrânilor (30 ,33) n-a avut efectul scontat, finalul servindu-le gazdelor două goluri în decurs de câteva secunde, Cristescu și Matura fiind cei care au pus cireașa pe tort. Los Cuervos își înfinge ghearele în fotoliul de lider și începe să viseze frumos după 7 puncte în 3 partide.