Stancu Romeo

1923.ro

Oprea Anton

1923.ro

Partidă care se anunţa mult mai echilibrată în calculul rece al clasamentului, într-o confruntare care propunea două echipe cu punctaj maxim după două runde. Teoria a fost mototilită încă de la finalul primei reprize. Rapidiştii s-au desprins în epilogul mitanului, după ce Romeo Stancu a deschis scorul în minutul 7. Fostul jucător din Giuleşti a preluat în careu, l-a tăvălit în granulele terenului pe portarul advers şi a finalizat cu o scăriţă subtilă. Colentina a revenit în urma unei lovituri de penalitate, a transformat, în minutul 17, Valentin Lupea. Şi asta a fost toată arderea oapeţilor. Două goluri reuşite de noul lider al seriei, Smărăndoiu şi Mateianu au finalizat şi, la pauză, 1923.ro avea avantaj de două goluri. În partea secundă, pe teren a existat o singură echipă, 1923.ro. Locomotiva vişinie a şuierat pe lângă un adversar blocat, fără variante, sufocat de presiunea adversarului. Stancu a încântat cu un călcâi de rafinament pentru Blezneac (24), giuleşteniii au jucat printer “ole-uri” şi s-au oprit la un incredibil 8-1, un deznodemânt care a trezit chiar şi reverenţa adversarului. Au mai înscris- Liviu Rizea (26), Berechet a reuşit o dublă, iar Romeo Stancu a mai oferit un assist pentru nepoţii de pe teren. 1923.ro face 9 puncte, singura formaţie cu punctaj maxim în această serie, golaveraj plus 16. Ahoe!