MATEIANU CLAUDIU MARIAN

Ultras Team

Vlad Liviu-Dumitru

Bătrânii 2

Duel de play off in etapa a patra a returului din Liga 3A. Ultras a condus seria in start de sezon, iar acum caută locul pe podium. Satelitul Bătrânii oscilează aidoma primei echipe dar se bate cu șanse reale la play off. Miercuri seara, la Smart Arena, Bătrânii 2 a forțat în start de meci și i-a ieit. 1-0 in minutul 3, autor Ionescu. Albaștrii au mers mai departe si au ținut ritmul până la 2-0 în minutul 9, când Lazar jr. l-a servit pe Neculai în fața porții. Reacția favoriților a întârziat, iar Ionescu a fixat un neverosimil 3-0 pentru satelitul Bătrânii după 10 minute. Până la pauză s-a dezmeticit și Ultras, golul fiind opera lui Mateianu. De altfel, Mateianu a fost omul meciului. 2-3 imediat după pauză, tot din gheata lui. 2-4 cu 5 minute rămase din meci, cu golul lui Ilie. Cu șampania pusă la rece tardive, Bătrânii 2 n-a anticipat reacția senzațională a ultrașilor din final. Ivan, cu bocanci două numere mai mari, le-a stricat seara albaștrilor cu două goluri picurate in ultimele zeci de secunde ale partidei.