Anghelina Bogdan Mihai

Lazio Bucuresti

MUŞUROI IONUŢ MARIUS

Cu presiunea celor de la Ultras Team, plantați manta la trei puncte în spate și cu perspectiva de a mai tăia din elanul luat de liderul 1923.ro, Lazio avea un singur semn în foaia de parcurs, 1 solist. Start ratat și Adrian Ionescu, vulpea argintie din avanposturile celor de la Bătrânii 2, a speculat în primul minut. Reluare de mare rafinament la colțul lung, portarul celeștilor fiind manechin de galantar. Transferat de la SC 22, Marius Cazacu a a dus egalarea în minutul 7, apoi, pe final de mitan, și-a intrat în rol golgheterul Anghelina. Oportunistul de gardă din atacul gazdelor, acesta a sudat o doppietta care le-a făcut ordine în gânduri lazialilor. Într-o formă bună, Mihai Neculai a condimenta cu mai mult suspans un meci ce părea controlat tactic de favoriții de la Lazio, însă Anghelina le-a rupt splina fundașilor adverși și a intervenit instant. Hattrick pentru experimentatul atacant (30), Firan a finalizat cu stil, astfel că golurile lui Adrian Ionescu (penalty) și Gârlescu au adus gloriolă pentru marcatori. Lazio se apropie la 6 puncte de rapidiști și cum punctele se vor înjumătăți, fiecare pas e important pe acest final de sezon regulat. Ultras este ținută în umbră, la patru lungimi în ceafă. De partea cealaltă, Bătrânii 2 își radiază orice speranță de play-off, câștigarea play-out-ului și prezența la barajul de promovare constituind reconfigurarea traseului pentru echipa lui Liviu Vlad.