IONICEL NICOLAE

CC United

Necula Virgil-Mihail

CC United

ProTeam nu știa cum e să plece acasă cu puncte în acest sezon, iar adversarul din runda a șasea nu părea partenerul ideal pentru o astfel de demonstrație. Cu ochii pe locul 3, CC United s-a aruncat din start în atac dar norocul n a fost de partea verzilor. Prima repriză s-a remarcat prin ratările mari ale ambelor echipe, albii find extrem de neinspirați chiar și în situația de 1 la 1 cu portarul. La pauză, surprinzător, scorul a fost 0-0. După un discurs inspirat între reprize, CC United a revenit pe teren cu toate armele pe masă. 1-0 s-a făcut imediat după un șut sănătos al lui Toader. Fără reacție, ProTeam mai ia un gol. Ionicel plasează pe lângă portar pasa lui Olteanu și puzzle-ul părea că și-a găsit forma. La final scorul a căpătat proporții de forfait, Hagiu trăgând ultimul glonte. Chrilia n-a rezistat până la final și a ieșit din meci mai devreme după un fault grosolan. ProTeam nu și găsește pașii în liga 3A, iar pauza din august poate să aducă insirația care a lipsit până acum. CC united se apropie de Lazio și țin pasul și cu 1923.ro.
Omul meciului: Ionicel Niculae – 9
Portarul meciului: Necula Virgil