Anghelina Bogdan Mihai

Lazio Bucuresti

MUŞUROI IONUŢ MARIUS

Duel la vârf în prima serie a ligii a treia. Cu punctaj egal înaintea meciului, ambele echipe sperau să prindă locul 2 înaintea vacanței. Prima repriză n a fost deloc in avantajul echipei aflată în forma mai bună. Lazio a pierdut primele 20 de minute, dubla lui Marian Ciobanu fiind decisiva. Cu gambele încordate si pieptul în față, lazio a fost nevoită să revină de la 1-3 după ce startul reprizei secunde i-a găsit pe băieții de la Colentina, mai inspirați jn fața porții. Din minutul 24, însă, n a mai existat decât o echipă pe teren. Celeștii s-au metamorfozat în repriza secundă și efectele au fost devastatoare pentru Colentina. De la 1-3, Lazio s-a dus la 6-3, scor de locul secund pentru laziali. Gîrlescu și Cristea au bifat câte o dublă, iar Drimboi si Anghelina au completat si ei victoria mult mai greu obținută decât o arată evidența finală.
Omul Meciului: Bogdan Anghelina 9
Portarul Meciului: Musuroi Ionut