Ivan Ionuț-Cristian

Ultras Team

Vasile Ionuț-Marian

Ultras Team

Ultras Team nu mai glumește și devine una din certitudinile ligii a treia. Cu al patrulea succes în ultimele 5 etape, Ultras Team își fortifică poziția de lider în seria 3A. Jocul cu Los Cuervos a început ideal pentru ei. 1-0 repede, în minutul 3, marcator Ivan. În prima repriză atât am avut pe tabelă deși portarii n-au stat deloc degeaba. Acțiunea s-a consumat după pauză. Petre s-a lipit la gol în minutul 24 și beneficiind de autogolul lui Lache, Ultras Team s-a desprins la 3-0 în meci după 26 de minute. Fără să fie incomodată excesiv de corbi, liderii seriei au continuat marșul. 4-0 la șutul lui Petre. Cu motoarele aproape scoase din uz, Ultras Team încasează golul de 4-1. Onoarea negrilor este salvată de Durbaca dar scorul final avea să fie definitivat de Ivan. Scor de primă clasată, loc asigurat cel puțin încă o săptămână. De cealaltă parte, Los Cuervos au pierdut contactul cu realitatea, ajung la 4 eșecuri consecutive și se îndepărtează decisiv de locurile promovabile.
Omul meciului: Ivan Ionut - 9
Portarul meciului: Vasile Ionut