GAZDARU IANCU ANDREI

CC United

DICU DANIEL MARIAN

CC United

CC United si-a asigurat locul în play off dupa succesul de joi seara contra codașei Bătrânii 2. După o serie de excepție, satelitul revine "targetul săptămânal": eșec dupa eșec. Prima repriză a fost câștigată la limita de CC, după ce a întors scorul. Neculai Mihai a marcat pentru Bătrânii 2 un veritabil golazo, șut perfect, iar Neculai Dragoș a egalat pentru CC. A fost 2-1 la pauză cu reușita lui Burlacu. În partea secundă, Burlacu si Gazdaru au trimis toate punctele în visteria CC United. Pe final, satelitul a redus din handicap prin Păun, după o deviere norocoasă. Ultimul gol a fost semnat tot de Găzdaru, unul dintre cei mai tehnici jucători de pe teren. 5-2, rezultat final în favoarea celor de la CC, care încep sa facă strategia pentru play off.