Florea Ionuț

ADA

Nicorici Cosmin

C.F. Los Patrones

Confruntare interesantă din partea necolorată a ligii a treia. ADA și Los Patrones căutau succesul care să le plaseze cât mai aproape de play off înainte de vacanță. Cu un singur succes în acest sezon, ADA nu avea prea multe variante, victoria fiind obligatorie pentru ca echipele din față să nu se depărteze decisiv. Los Patrones căutau al treilea succes în ultimele 4 runde, după ce startul sezonului a fost de coșmar. Los Patrones a deschis scorul in minutul 6, Florea fiind la locul potrivit. Erghelie a egalat cu 5 minute înainte de pauză pentru ADA, din pasa ideală a lui Mustatea. După un joc pe contre, în care portarii s-au remarcat în multe atacuri, Los Patrone au reveni la conducere. Final de meci flambat, Florea izbutește doppietta dar bucuria e scurtă. La următoarea fază, ADA revine, 2-2, Marin trecându-și numele pe lista marcatorilor. Totuși, respectând istoricul partidei, Los Patrones revine în avantaj a treia oară în joc, decisiv de această dată. Los Patrones se apropie la două puncte de locul de play off , după al doilea succes consecutiv.