Mihail Florin

Los Cuervos

Cuciureanu Mihai

Los Cuervos

Pădurarii au fost scoși din ghete de către corbi. Veniți cu un moral bun după o serie impresionantă de victorii, plus succesul de blazon cu liderul 1923.ro, favoriții întâlnirii au intrat pe vârfuri și au fost puși la respect de un adversar iute, agil, bine înfipt în ghete. În minutul 10, tabela era vitregă cu băieții din Drumul Taberei, adversarul a avut o lansare perfectă și, cu trei contre tulburătoare, conducea cu 3-0. Dublă pentru Mihail Florin (6 și 8), plus reușita lui Eduard Iftincă (7) au zdruncinat stima de sine pentru o formație, Pădurarii D.T. 2, de nerecunoscut. Cumpătă reduce din diferență (11), însă Cristescu reface ecartul corbilor și, la pauză, gazdele erau în silanzio stampa. Cristian Iordache prinde un șut telefonat, însă bine plasat și, imediat după reluarea jocului, pădurarii se agățau de speranțele unei reveniri, însă jocul sacadat și poziționarea perfectă a corbilor au macetat orice fel de tentativă de remontada pentru camuflați. Mai mult, Cuervos a administrat hecatomba și a mai curentat de patru ori în ultimele 10 minute. Băluță a fost unde trebuie în minutul 31, Dinuțoiu a trasat setul, apoi Cristescu și Iftincă și-au ghiftuit statistica personală cu o doppietta per gheată. 8-3 scor final, cu o satisfacție platonică, Iordache a sigilat un rezultat amar pentru riverani, Cuervos merită toate felicitările pentru un joc aproape perfect.