Dumitrana Stefan-Daniel

FC Colentina

Cutitaru Radu-Valentin

După două derapaje neașteptate, Colentina respiră și trage tare pentru a fi pe podium. ADA, una din codașele seriei A nu a avut prea mari șanse în fața unei trupe extrem de ambițioase. Prima repriză a avut momente greu de anticipat. Încă din minutul 2, Colentina a scuturat plasa cu golul lui Ciobanu. Părea că jocul curge spre un firav 1-0 la pauză, însă finalul reprizei a fost incandescent. Marin a egalat la 1 în minutul 17, Popescu a readus Colentina în avantaj, câteva secunde mai târziu, iar la cabine s-a intrat cu 2-2, după ce Popescu din tabăra ADA s-a trecut pe tabelă, cu o execuție pretențioasă. După pauză, Dumitrana a readus-o repede în avantaj pe Colentina, iar plusul pe tabelă a ținut 10 minute. Popescu a apărut perfect la finalziare, nu a ezitat și și-a notat dubla personală în CV, cu 5 minute rămase din joc, Colentina și ADA erau la egalitate, 3-3. A fost decliclul ce a forțat-o pe Colentina să erupă. Dumintrana de doua ori, Postole și Popescu au făcut 7-3, un scor reconfortant pentru care Colentina a umezit serios tricourile. Învingătorii pentru moment, pe podium, după al doilea succes la rând de după vacanța de vară.