Anghelina Bogdan Mihai

Lazio Bucuresti

MUŞUROI IONUŢ MARIUS

Cu un lider absolut în serie, Lazio trebuia să bată în ultima etapă pentru a ține aproape distanța în play off. Satelitul Pădurarii DT 2 era pe 4 și căuta să încurce calculele. Cu o prezență serioasă la teren și un debut de vis, Pădurarii D.T. 2 a aprins jocul cu două goluri în două minute. Varaci și Iordache au făcut 2-0 după 4 minute. Lazio a replicat greu. Anghelina a intrat în pielea lui Immobile și a închis tabela la pauză. S-a făcut 2-2 imediat. Cazacu a egalat la doi, dar startul reprizei secunde i-a găsit mai „verzi” pe pădurari. Iordache a împușcat dubla de la punctul cu var. Cu 3-2 avantaj și controlul asigurat, PădurariiDT 2 a marjat spre victorie până spre final. Lazio a fost mai proaspătă și a fost decisivă când a avut nevoie. Anghelina a reușit doppietta, iar Stanciu a smuls punctele de la pădurari și le-a păstrat în visteria celeștilor. Lazio termină pe 2 sezonul regulat și intră în play off la 4 puncte de 1923.ro.