Vasile Nicolae

1923.ro

Banu Ionut

1923.ro

Rapidiștii au terminat en fanfare sezonul regulat. 1923.ro încheie pe primul loc sezonul de debut la Victory Cup, însă mai are de trecut un play-off pentru a lua titlul, fără a trezi oprobriul rivalelor, 1923.ro fiind favorite seriei. ADA n-a făcut față unui meci fără istoric și penultima clasată a seriei, o obișnuită a meciurilor bune în compania adversarilor puternici, a fost zdrobită de giuleșteni. Primul mitan a fost mai cuminte. Giuleștenii s-au mulțumit cu o manita la pauză, 5-0. Fără să se fi modificat tabela în primele 12 minute, rapidiștii au rupt plasa în 6 minute. 5 goluri marcate aproape la fiecare atac. Panait a spart gheața, iar Badea și Vasile au bifat dubla, pentru palmă de goluri după prima repriză. La reluare, a continuat chinului celor de la ADA. Feroviarii au marcat la foc automat. Chirvase a reușit dubla, Vasile și-a completat pokerul, iar Rizea, Chirvase, Smarandoiu și Diniță s-au înscris și ei la gol. 12-0 pentru un ultim episod de vis al giuleștenilor în liga a treia. Urmează un play-off de foc, iar primele 2 locuri duc direct în liga secundă.