Pop Matei

Urban Team

Dincă Daniel constantin

Urban Team

Derby-ul durerii între Urban și Poli 2, două formații cu rare bucurii în această ediție de campionat. Combatantele s-au încălzit greu, iar primul sfert de oră a fost monoton, colaborarea dintre Ene și Ilie aducând singurul gol al mitanului (15). Acesta a fost și scorul la pauză, Urban părea o echipă nereglată, Poli 2 se bucura de un avantaj firav. Risipit rapid, în debutul părții secunde. Niculici a fost servant pentru Ungureanu (22), apoi, același Niculici a apărut la finalizare pe magistrala deschisă de Pop Matei (23). Cu un adversar care a predat armele și a fluturat steagul alb mult prea devreme, Urban și-a dublat avantajul în ultimele 10 minute. Niculici s-a revanșat față de golgheterul Pop Matei, apoi atacantul a recidivat, în epilog, antetul fiind al lui Roman. 4-1, Urban strânge 11 puncte, face nod între două succese și urcă pe 11, Poli 2 rămâne Cenușăreasa seriei.