Costache Costel Silviu

Istanbulls

Buciumeneanu Marius Stefanel

Istanbulls

Ce hacatombă reuşeşte Istanbulls. Taurii nu au avut milă de Rosario şi au reuşit scorul campionatului până în acest moment. Un uluitor 17-0 care ne condamnă la haşurarea unor dat statistice ale partidei. 7-0 la pauză, Rosario a respirat 4 minute, apoi turcii şi-au sufocat adversarul ca un killer. Costache a spart gheaţa, în primul sfert de oră, startul partidaei fiind o afacere în doi. Costache feat Giroiu, ambii câte o doppietta, tabela fiind completată, până la jumătatea jocului, de Oltea şi Vrânceanu. Istanbulls nu a redus turaţia în partea secundă, din contră, oaspeţii au înscris la ofertă, alte 10 cartuşe descărcate în poarta nefericitului portar de la Rosario, Costache a terminat cu o manita, Giroiu a bifat un poker, la fel şi Oltea, Gul Erkan a închis balul cu o dublă, Vrânceanu şi Moise au definitivat un scor apocaliptic pentru Rosario Municipal, echipă care a marcat teriroriul statisticii cu un cartonaş galben. Istanbulls pleacă perfect, 6 puncte din 6 posibile, Rosario are nevoie de întăriri în perioada de trasferuri şi legitimări care se deschide în etapa 6, altfel se transformă în sparring-partner în această serie.