Florea Eduard -Alexandru

Dumbon FC

Liță Alin Marian

Dumbon FC

Deși a oferit, etapa trecută, un succes entuziasmant+ victorie cu Urban Team-, Poli 2, lanterna din sezonul precedent, se pare că nu reuşeşte să se scuture de această postură și în această ediție. A fost o demonstrație de forță pentru Dumbon, care a urcat pe primul loc după a treia victorie sudată, punctaj maxim pentru gazdele întâlniri şi un debut perfect de meci pentru favoriți. Dubla lui Claudiu Rusu i-a calmat pe cei de la Poli și a tranformat partida într-un monolog al lui Dumbon. S-a făcut 4-0 până-n pauză. O țesătură de pase remarcabilă l-a poziționat pe Florea în situație iminentă de gol, iar acesta n-a ratat. Dumbon şi-a continuat fiesta şi după pauză. Florea și-a trecut dubla în catastif după o nouă fază tiki-taka pe care Dumbon pare s-o viseze și noaptea. Bunghiuc n-a avut milă de portarul lui Poli și a mai scuturat din nou plasa, șut în vinclu după o pasă ideală venită de la geamănul Daniel. Până la final, Dumbon a dus scorul la 7-0, iar onoarea codașei Poli 2 a fost salvată de golu lui Gârbăcianu. Dumbon e lider și revendică statutul de pretendentă la promovare, după ce și-n sezonul trecut s-a luptat până la final pentru accederea în liga secundă.