Melci Alexandru

FC Cheerful Boys

Hurjui Ramon-Valentin

Urban s-a redresat cu două succese la rând, însă Cheerful Boys a stricat momentul bun. În luptă deschisă cu Sandmontaj și Portocala pentru locurile de play-off disponibile, Cheerful n-avea voie să rateze punctele marți seara. Tonul a fost dat de Săulescu, gol în primele secunde din serviciul lui Melci. Căpățână a egalat după 10 minute pentru Urban Team. Până la pauză, tot favoriții au lovit, iar Cheerful Boys a intrat în recreație cu 2-1, după golul lui Stan. Pop a redresat situația în primul minut al reprizei secunde și a făcut 2-2. A fost ultimul cuvânt scos în meci de Urban Team. Ultimele 10 minute au adus un real fiasco pentru oaspeții întâlnirii, iar Cheerful Boys a profitat din plin. Melci a trecut la finalizare și a readus în avantaj echipa roșie. Țoia a mărit ecartul de pe tabelă cu golul 4, iar dubiile s-au spulberat la golul lui Udroiu. Melci a închis tabela la 6-2, iar Cheerful Boys continuă lupta pentru play-off.