Ene Marius Catalin

Istanbulls

Buciumeneanu Marius Stefanel

Istanbulls

Partidă nebună, scor de polo, 15 goluri, Istanbulls s-a aflat pe tot parcursul meciului la conducere, are un start excelent de sezon şi, cu punctaj maxim şi un golaveraj pufos (plus 21), taurii se anunţă o candidată certă la titlu în această serie. Silviu Costache a verticalizat pentru Marius Ene, cel care, după o preluare şi o fentă din corp a şutat necruţător din interiorul careului (10). Acelaşi Ene a rămas la butoane, doppietta peste alte 6 minute, în timp ce romanii au revenit în joc în ultimul minut din prima repriză, după o combinaţie între Utan şi Alan. În partea secundă, taurii au fost mereu cu un pas înaintea adversarilor, Buzală a înscris în propria poartă, Feştilă a fost lăsat slobod în câmpul de joc şi a înscris în minutul 24, însă Ene era setat. Încă trei goluri pentru el în partea secundă, o rafală (25, 26, 27), manita în statistica meciului, o confruntarea care s-a terminant cu un halucinant 9-6, finalul desfăşurându-se fără apărări. Primul loc pentru Istanbulls, Roma 2, cu patru puncte, este pe locul 4.