Manea Eduard

AS Roma Academy 2

Festila Mihail

Ambele formații veneau cu stima de sine alimentată cu victorii, Sundmontaj a avut, pentru combatantele din acest meci, efect terapeutic. Rosario a învins în campionat, Roma în cupă. Gazdele au început mai bine, iar Adrian Păunescu, lansat perfect de Pîrvan, a deschis scorul cu un șut livrat printre picioarele portarului. La pauză a fost 1-1, Edi Manea a egalat în minutul 7. Lung de linie din repunere de la margine, Manea se debarasează lejer de un apărător greoi și șutează cu sete dintr-o poziție ușor laterală. Roma 2 începe excelent repriza secundă, Utan bifează o dublă (21 și 24), Manea recidivează (26), apoi Utan revine cu gol pentru tripla personală. A fost repriza lui Utan, acesta a contrinuit si cu un assist pentru Anghelescu, Roma a zburdat în mitanul secund, Manea a bifat tripla, iar Mihai Udriște a sigilat socrul final, adică rezultatul. A fost 8-2, Rosario reușind să ștanțeze din nou statistica prin Marius Pîrvu, cu cinci minute înainte de final.