Anghelescu Mihai-Daniel

AS Roma Academy 2

Poenaru Mihai

O partidă fără istoric deși afișul avea greutate. Valencia vs Roma, însă liliecii au fost demantelați de un adversar fără milă. 13-1, iar cuvintele sunt de prisos, o găleată de goluri în contul ibericilor, după cinci minute scurse din meci, romanii începând să le alimenteze contul adversarilor. Set alb la pauză, Anghelescu a servit o doppietta, Utan a deschis balul, Chivu a înscris din nou, Manea și Feștilă fiind cei care au tras cortina peste un mitan în sens unic, precum Calea Victoriei. Iar oaspeții au luat-o de la capăt în partea secundă, un mitan bun pentru finisat statisticile personale. Astfel, Anghelescu a pus de un poker de excepție, au recidivat Manea și Utan, Bitulescu și Udriște și-au înghesuit numele pe tabelă, în timp ce Adrian Lungu a mai îndreptat onoarea șifonată serios a liliecilor. 13-1, Velencia rămâne cu trei puncte, în timp ce Roma urcă pe locul 4 cu zece puncte în cinci runde.