Stanciu Mihai

Los Jugadores

Voicila Andrei

Venită la teren după un eșec dureros contra echipei-momentului din serie- Cheerful Boys- , Los Jugadores avea nevoie de toate punctele cu Portocala. Prima repriză n-a fost lăsată la voia întâmplării de jugadori. Stanciu a spart gheața repede, în minutul 3, apoi tabela a înmărmurit, jocul fiind tacticizat, concenrarea la finalizare făcută țîndări. Portocala a egalat în minutul 14, prin Banu, gol ce a declanșat furia favoriților! În ultimele 5 minute, cu finish răvășitor de mitan, Los Jugadores a punctat de patru ori. Stanciu și brăileanul Colilie au semnat câte o dublă și echipa lor a intrat cu 5-1 în avantaj. Los Jugadores și-a continuat expozițiunea și după scurta recreație. Stanciu a ajuns la 5 goluri în meci și și-a boduit titlul de MVP. Savastru a marcat pentru Portocala în repriza secundă, dar Simion a avut ultimul cuvânt din meci din pasa lui Colilie. 8-2 pentru Los Jugadores, care ajunge la un punct de locul secund. Portocala rămâne în afara play-off-ului după a treia înfrângere la rând.