Manea Eduard

AS Roma Academy 2

Festila Mihail

Urban Team nu mai are nicio caracteristică a trupei din sezonul trecut care s-a luptat la promovare până în ultima secundă. După victoria din prima etapă, au urmat 5 eșecuri la rând, iar moralul este la pâmânt. Continuă forma excelentă a romanilor. Al treilea succes la rând pentru echipa secundă a capitolinilor. Impresionantă zestre de goluri pentru Roma 2: 42 de goluri după 6 etape. Chiar dacă meciul a fost câștigat de Roma 2, echilibrul a fost evident. Anghelescu a deschis scorul în primele secunde pentru Academy. Urban a egalat înainte de pauză prin Căpățînă. A fost chiar 1-2, Urban punctând prin Nicolescu, pasatorul de la golul 1. Reacția de orgoliu a capitolinilor n a întârziat să apară: 3 goluri în două minute pentru Roma. Alan și Manea de două ori, au trimis scorul la 4-2. Nicolescu s-a abonat la dublă dar n-a fost suficient. Imediat, Ilinca a plasat al cincilea gol în plasă. La ultima fază, golul de 5-4 l-a avut autor pe Tudor. Prea târziu pentru Urban care nu-și revine și riscă să rateze sezonul.