Nicolescu Cosmin Sebastian

Urban Team

Dincă Daniel constantin

Urban Team

Rar se întâmplă la Victory Cup ca două echipe să adune 5 eșecuri la rând. Un duel între două astfel de echipe este și mai dificil de programat. Greu de anticipat cine are un oarecare avantaj moral, din moment ce ambele sunt cu bateriile descărcate în plin sezon. Valencia a primit dublul golurilor încasate de Urban Team, astfel că putem pune o primă etichetă în prologul duelului. Fără dubii, meciul serii s-a jucat între codașele din liga 3B. 16 goluri, duel kamikaze și o revenire ireală în final. Un meci cu de toate, probabil unul din cele mai frumoase din 2019. Prima repriză le-a aparținut urbaniștilor. Revenind de la 0-2 în minutul 10, Urban a intrat cu 5-2 la pauză. Repriza secundă s-a jucat care pe care, iar cu 8 minute rămase din meci, Urban conducea cu 8-4, iar victoria părea greu de combătut. Final eroic pentru Valencia, 4 boabe vărsate în 7 minute, două dintre ele în ultimul minut..Ireal! S-a remarcat Nicolescu de la Urban cu un poker plus o pasă decisivă. Un 8-8 demn de ținut minte.