Dica Marius

Rosario Municipal

Dudau Stefan

După un start ratat, Rosario își intră în formă chiar înaintea vacanței. Poli United 2 nu a mai bătut pe nimeni de cinci săptămâni, astfel că pretențiile lui Buzatu nu aveau acoperire. Startul de meci i-a exclus de tot pe Poli United2 din calcule. Dică și Florea ( ce nume de fotbaliști la Rosario) au trecut în condică un 2-0 crunt după doar 6 minute. Până la pauză Ene s-a lipit la gol și lanterna ligii a treia continua să ardă, chiar dacă nu lumina. Revenire de senzație „de la cabine” pentru codașii seriei și Ene Iulian „comite” surpriza. 2-2 dar ultimele 18 minute urmau să fie tare grele. După parade de senzație și ratări mari pentru ambele echipe, Rosario dă lovitura prin Marius Dică. Omonimul fostul decar din Ghencea n-a iertat din pasa lui Daniel Gheorghe, același care i-a pasat și la golul 1 din meci. Pentru Buzatu și colegii lui, vacanța vine după 8 eșecuri la rând, dacă luăm în calcul și cupa. Rosario intră în hora promovării după acest succes greu de pe terenul ultimei clasate.