Cristian Bunghic

Dumbon FC

Liță Alin Marian

Dumbon FC

Mult mai interesați de clasament, dumbonarii au început iute, însă au avut parte de o replică aprigă din partea liliecilor. Un prim mitan cu ritm alert, cu gust de pâine caldă, însă fără sare, scorul rămânând alb. Dumbon a început perfect partea secundă și Cristian Bunghic a prins un șut plin în minutul 21 prin care a decodat tabela de marcaj, momentul bun fiind speculat pentru a dubla avantajul. La secundă, Ștefan Nica are o cursă personală și o pasă de excepție pentru Florea, cel care țintește la colțul lung și face 2-0. Dumbon demonstrează maturitate, stropește cu mult efort terenul, aleargă mult și nu lasă spații. Presiunea Valenciei se accentuează, jocul e plăcut și are ritm, iar cu 10 minute înainte de final, Vintilă calcă un balon în marginea careului, își face preș fundașul din marcaj și finalizează cu un șut în bolta porții. Bara este aliata dumbonarilor, niturile cad după un șut puternic, însă gazdele își cinstesc noile echipamente cu o victorie la limită, muncită și, trebuie să spunem, chiar și meritată. Dumbon urcă pe podium și speculează egalul dintre As Roma 2 și Los Jugadores.