Stan Albert Valentin

FC Cheerful Boys

Ciorbă Marius-Andrei

Poli, ultima clasată, și-a depășit condiția. Prezență bună, joc compact, oaspeții au dominat tactic, au condus cu 3-0, apoi au căzut fizic și au fost egalați. Agilul Silviu Ene a înscris singurul gol din prima repriză (7), Cheerful a fost inexistentă pe teren, apoi, după reluare, Adrian Dorobanțu i-a transformat pe adversari în marionete, jaloane, borne și a înscris cu o cursă de înregistrat la OSIM. 3-0 după un șut fulgerător livrat de Ene, defensiva gazdelor era șvaițer, însă, reacția de orgoliu din ultimele 10 minute a adus revanșa sau, mai bine spus, cârpirea situației pentru băieții în roșu și evitarea, la mustață, a unei umilințe. Săulescu a injectat încredere în gambele gazdelor în minutul 32, apoi Valentin Stan a prins un șut- meridională, bravul Savu a fost manechin de galantar. Portarul de conjunctură de la Poli a scăpat o minge în față, experimentatul Ștefan Mihăilă a fost unde trebuie și, cu prețul unei entorse, a obținut un penalty. Același Stan a fost metronom, a executat cu sânge de viperă lovitura cu distanța focală la 7 metri, 3-3, un punct care nemulțumește ambele formații.