Serban Ioan Claudiu Florin

Portocala

Busescu Albert Eduard

Portocala

Portocala a defilat și croșetează două victorii care o ridică pe locul 5, Poli face un simplu act de prezență și revine în beciul seriei. Un succes fără emoții pentru favoriți, încă din prima repriză, Portocala având parafa pusă pentru trei puncte. Oaspeții încep cu finețuri, pasă în diagonală Florin Șerban, reluare cu călcâiul Dumitrache (2). Tunaru vrea să paseze, Buzatu este de paie, rămâne pironit și mingea se scurge, agonizant pentru Poli, în plasă. 2-0 după 5 minute. Adrian Șerban și Savastru au mai picurat două reușite în poarta nefericitului Buzatu, 4-0 la pauză, iar Poli 2 era de formă pe teren. Portocalanu a avut milă de adversar în partea secundă, Tunaru a mai punctat de două ori până în minutul 28, Buzatu a adus golul de onoare pentru poliști, apoi frații Șerban și-au tapetat statistica personală, triplă penru jucătorul cu nume cât ale unui brazilian, Florin Ioan Claudiu Șerban, doppietta pentru Adrian Șerban. 9-1 pe tabelă, succes de traseu pentru Portocala.