Melci Alexandru

FC Cheerful Boys

Hurjui Ramon-Valentin

Duel tare în Liga 3B, meci cu implicații directe în lupta pentru play-off. Două echipe aflate în momente excelente de joc și de rezultate, aveau să ofere unul din cele mai frumoase meciuri ale serii de vineri de la Victory Cup Casa Pariurilor. Milea a fost primul marcator. Cheerful a deschis scorul cu unul din golurile etapei, șut direct în vinclu, după o minge așezată ca pe Copacabana. În minutul 14, Pîrvan a readus egalitatea pe tabelă, profitând de somnolența apărării în roșu. La pauză, tot Cheerful Boys a fost în avantaj. Melci a înscris pe final de repriză, după o acțiune pe cont propriu, excelent finalizată. La reluare, s-a făcut imediat 3-1, Ilie fiind marcator. Pîrvan a bifat doppietta si a redus din handicap, însă n-a apucat să se bucure prea mult. Țoia l-a găsit excelent pe Melci, cel care a făcut 4-2, aranjându-și și el părul pentru selfiul de doppietta de după meci. Hattrick pentru Pîrvan două minute mai târziu, insuficient pentru ca Rosario să plece acasă cu punct. Cheerful Boys se impune, face rocada în clasament cu adversara de vineri seara și e pe mult doritul loc 6 după 9 etape.