Pop Matei

Urban Team

Dincă Daniel constantin

Urban Team

Surpriză. Urban stoarce un punct cu favorita incontestabilă a clasamentului, Los Jugadores, diferența de 17 puncte dintre combatante fiind o garanție oarbă a acestei fraze. Prezență bună pentru ambele echipe, implanturile de la Urban încep să se integreze, iar echipa speră să evadeze din favela acestei serii. Los Jugadores părea să nu aibă probleme după un start perfect. 2-0 în minutul 13, Mihai Stanciu a deschis scorul cu un șut din afara careului, apoi Gostin Bogdan a fost oportunist și a împins balonul în plasă din gușa buturilor adverse. Urban a redus după faza în regie proprie a lui Ciulică, apoi același Stanciu, în minutul 19, a refăcut ecartul de două goluri pentru Los Jugadores. Și băieții în alb și verde au trecut pe modul silențios, Pop Matei s-a înșurubat în careu și a trimis pe sub portar (28) și, tot el, cu cinci minute înainte de final, a finalizat o acțiune purtată în bandă de Andrei Badea, cel care i-a lăsat drept de sămnătură lui Pop cu un assist de creație. 3-3, Los Jugadores pierde două puncte imense, pentru Urban, ca un joc de cuvinte, rezultatul poate fi… un punct de plecare.