Cristian Bunghic

Dumbon FC

Liță Alin Marian

Dumbon FC

Dumbon se impune clar, își validează forma bună și își păstrează poziția pe podium, locul 3 după 10 runde. Start strâmb pentru favoriți în confruntarea cu Rosario, Daniel Bunghic înscrie în propria poartă, apoi Marius Drăgoi majorează avantajul cu un șut ferm, la vinclu, la o fază la care trebuie remarcat assistul de calibru furnizat de Marius Pîrvan. Handicapul timpuriu nu i-a descurajat pe viteziști, aceștia s-au încălțat cum trebuie și Rusu a redus din diferență instant (6). Până la pauză, remontada era servită caldă, Cristin Bunghic a egalat (14), apoi a fost servant pentru Eduard Florea (18). 3-2 și, în partea secundă, Dumbon a rămas singură pe teren. Gazdele au mai picurat cinci goluri în poarta celor de la Rosario, s-au impus de o manieră cât se poate de clară, guturaiul din primele cinci minute fiind radiat fără alte complicații. Frații Bunghic, Cristi în minutul 22 și Daniel (27), Lupu, Micu și Tudor au croșetat un succes obținut cât se poate de logic. Dumbon leagă trei victorii, Rosario este în picaj, face nod marinăresc între două insuccese și echipa este pe 8.