MANOLE GEORGE

FC SANDMONTAJ

STAN ALEXANDRU

Înaintea meciului, Ionuț Neicu se plângea mai rău decât Dan Petrescu, de faptul că are probleme de lot. 11 oameni de foaie, Mario Ostafi prezent și el, Sanmontaj a controlat ostilitățile și a obținut un succes meritat. După un sfert de oră de acalmie, liliecii au deschis scorul. Prezență bună și pentru gazde, iar Niculescu, după o combinație cu Soare, a driblat și portarul cu o fentă de mingicar și a trimis în poarta goală. Imediat, Sandmontaj a contrat cu o fază în doi, Ostafi a colaborat perfect cu Manole și, în timp ce adversarii încă savurau deschiderea scorului, oaspeții au egalat. 1-1 la pauză, Sandmontaj a părut mai bine înfiptă în ghete în partea secundă, Barbu a înscris rapid pentru 2-1 (23), Pârlog a mărit diferența, Manole i-a întors gestul lui Ostafi și, vorba clișeului, zarurile erau aruncate. A fost 4-2, Badiu a edulcorat înfrângerea pentru Valencia, poartă-n casă pentru Sandmontaj, echipă care strânge 13 puncte, are un golaveraj interesant 34-34 și se află la granița play-off-ului. Valencia, chiar și cu 11 jucători pe foaie, evoluează cu frâna de mână trasă, 5 puncte în 10 meciuri.