Melci Alexandru

FC Cheerful Boys

Hurjui Ramon-Valentin

Start răvășitor de meci pentru Cheerful Boys, Mihăilă și Melci au făcut terci defensiva portocalelor și, după 12 minute, tabela era cruntă pentru gazde. 4-0, băieții din Rahova au demantelat orgoliul unui adversar care a strâns 7 puncte în ultimele trei runde. Combinație perfectă după o pasă cu telecomandă trimisă în careu, Melci e altruist, pune minge pe tavă pentru Mihăilă, cel care îndeplinește o simplă formalitate cu tot piesajul porții goale în față (4). În minutul 7, Melci recideivează cu un stâng letal, Mihăilă boltează subtil balonul peste portar, iar Melci închide o rafală care, practic, a rezolvat ecuația partidei (12). Florin Șerban a redus din diferență cu două minute înainte de pauză, însă revenirea portocalelor a rămas la stadiu de fior. Tunaru a făcut 4-2 după pauză, apoi Melci s-a sesizat din oficiu pentru alte două goluri tencuite pe tabelă și în evidența personală. Triplă pentru el, soarta meciului era scuturată de emoții, Stan și Mihăilă au dus scorul la un neverosimil 7-2, Portocala mulțumindu-se cu satisfacția platonică a ultimului gol, reușit de George Banu. Cheerful e pe val, stă bine în teren, are în Melci și Mihăilă turbinele ofensive, Ramon Hurjui dă siguranță între buturi, Răzvan Ilie mătură pericolul la mijlocul terenului. Locul 5, rocadă cu Portocala, colega de perete din clasament răpusă de o manieră clară în această seară de miercuri.