Rusu Gabriel

Catalunia

Morosanu Marian

Catalunia

Duel de statistică în Liga 3B. La egalitate de puncte înaintea jocului, ibericele Valencia și Catalunia au făcut show joi seara la Victory Cup. 12 goluri într-un meci ce se va repeta în play-out. Liliecii n-au avut avantajul nopții, așa cum ar fi trebuit și au fost expulzați din meci încă din start. Matei a marcat repede pentru 1-0, iar deznodământul reprizei s-a păstrat pentru final. Ciucașu a scuturat plasa din mingea perfect servită de Matei. Corozel a marcat pentru Valencia, însă a fost prea puțin. 4-1 la pauză pentru catalani, Rusu marcând în două minute de două ori. Și la reluare s-a păstrat scenariul. Mincă, Frângescu și Rusu au dus scorul la 7-1, rezultat fără loc de comentarii. Rusu și-a continuat seara de grație cu al patrulea gol al său și a fixat un scor șocant pe foaia de joc, 8-1. Goergescu și Milea au dus pe umeri finalul de meci pentru lilieci, dar Rusu și-a terminat recitalul la ultima fază. 9-3 la final pentru Catalunia, care urcă pe 9, după al patrulea succes din sezon.