Dumitrana Razvan-Adrian

FC Colentina

Peiu Ștefan

FC Colentina impresionează printr-o organizare de garnizoană, aşa trebuie să arate o echipă înscrisă într-un campionat de minifotbal. Prezenţă bună de fiecare dată, joc calculat şi, chiar dacă formaţia pare lipsită de individualităţi, acest detaliu nu pare să deranjeze un lot calculat, cu jucători mereu atenţi la detalii. Succes facil cu Pro Team, băieţii din Colentina au trecut repede peste eşecul cu 1923.ro şi, în cupă, au luat o obţiune serioasă pentru calificare. Victor Ciobanu a fost oportunist în minutul 7, mingea trimisă cu capul de un coleg a muşcat bara şi l-a găsit pe marcator excelent poziţionat, iar cu toată poarta goală în faţă, Ciobanu a deschis scorul. Denis Crap a egalat repede, minutul 9, însă Colentina şi-a demantelat adversarul până în pauză. Spinner frumos de pase şi acţiune geometrică finalizată, în minutul, 12, de Postole, apoi Dumitrana l-a servit pe Popescu (16), omul cu assistul bifând statistica şi în rubrica marcatorilor peste alte trei minute scurse din mitan. 4-1 la pauză. Ştefan Peiu a fost uluitor în partea secundă, Găman fiind singurul care a reuşit să-l învingă pe portarul oaspeţilor, în timp ce FC Colentina şi-a văzut de joc şi a mai înscris de cinci ori în poarta ciuruitului Ferent. Ciobanu şi Dumitrana au reuşit doppietta, în timp ce Popescu a făcut tripla, s-a terminat 9-2, la acest scor, returul având un caracter amical.