Crăciunescu Marian Daniel

FC Viitorul

Stefan David Alper

FC Viitorul

Rapidiștii ratează victoria după un final halucinant predat de adversar. Lică Daniel a deschis scorul în minutul 7. Stâng hotărât din afara careului, apoi 1923.ro își ia avans. După ce Viitorul rămâne în inferioritate, Trendo fiind grăbit, roșu din două galbene colecționate imberb, locomotiva giuleșteană se desprinde. Natenție a gazdelor la un corner și Rizea Liviu înscrie cu un șut la colțul scurt. Bîgu are reacția de orgoliu, își face un balon în centru, apoi încearcă poarta, pe direcția balonului apare, inspirat, Pavel, cel care-i dereglează logica portarului advers. E 2-1 în minutul 17. La fel și la pauză și aproape toată repriza secundă. Până în epilogul meciului, moment în care Viitorul este precum Machester în finala cu Bayern de pe Camp Nou (1999). Ilfovenii răstoarnă evidența în două minute...în ultimele două minute. Un balon trimis din corner survolează tot spațiul aerian din defensiva rapidistă, iar Popa șutează perfect într-o minge care nu apucă să guste din gazon. Golazo. 2-2. Rapidiștii sunt în degringoladă. Rizea pierde un balon într-o zonă de criză pentru poarta echipei sale, iar Daniel Crăciunescu fructifică dintr-o poziție ideală.