Gheorghe Daniel

AS Roma Academy 2

Poenaru Mihai

Colege de serie în liga 3B, satelitul Romei și Sandomontaj sunt colege de clasament dar le despart 6 puncte. În manșa tur a cupei, Roma2 s-a impus clar cu 5-2. Aflați într-un moment excelent, capitolinii s-au distanțat repede la 2-0, în retur, Utan fiind eroul primelor minute cu o dublă în câteva secunde. Replica băieților în negru a fost promptă. Mario Ostafi s-a remarcat cu un gol și o pasă decisivă pentru Pirlog și scorul pauzei era 2-2. Prea puțin pentru Sandmontaj care trebuia să facă o repriză secundă imaculată pentru calificare. De la 2-0, se ajunge la 2-3, Pirlog semnează dubla dar acolo s-a terminat meciul pentru Sandmontaj. Imediat se face 3-3. Sardaru nu ratează din pasa excelentă a lui Gheorghe. După ce s-a aflat în postura de pasator, Gheorghe pune punct jocului în minutul 33 cu golul de 4-3 pentru satelitul Romei. Dublă victorie, calificare fără dubii și serie neîntreruptă de succese pentru capitolini. Sandmontaj are șansa să-și ia revanșa în campionat, după vacanță.