Ivan Ionuț-Cristian

Ultras Team

Vasile Ionuț-Marian

Ultras Team

Duel super interesant între două trupe din liga a treia dar din serii diferite. Dacă Ultras Team domină Liga3A, Axi Finance se găsește la mijlocul ierarhiei în Liga3C. Chiar dacă pozițiile din clasament o dădeau favorită pe Ultras, Axi s-a impus cu 5-2 în tur, confirmând și în campionat, cu 2 succese la rând în care a marcat de 17 ori. Spectacolul n-a lipsit nici la retur. Cu ambiții de lider, Ultras avea de recuperat un deficit de 3 goluri. Vartanian a deschis scorul pentru Axi dar Ivan a anulat imediat avantajul gazdelor. Crăciun și Barbu (min 7,9), o plasează pe Axi la 5 lungimi de Ultras. Până la pauză atacurile în valuri ale liderului au egalat situația (Zorzor, Petre). Și după pauză, seria incredibilă de goluri a celor de la Axi a continuat. Craciun și-a completat hatrick-ul și bancherii erau, din nou, la 5 goluri în avantaj, la general. După minutul 25, balanța s-a înclinat vertiginos în favoarea băieților de la Ultras. De la 5-3, scorul s-a transformat în 5-7, Zorzor și Ioniță fiind vioara întâi. Barbu a calmat situația, două goluri în două minute (37,38) și nu mai aveam dubii cine merge mai departe. Pentru statistică, Ivan a bifat tripla și a înghețat victoria ultrașilor cu 8-7, insuficientă pentru turul 2 al Cupei.
Omul meciului: Ionuț Ivan
Portarul meciului: Ionut Vasile