Mustatea Andrei

Metropolis 2

Voicila Andrei

Los Jugadores

Pentru jugadori, duelul cu metropolis 2 avea să fie momentul oportun pentru a se revanșa pentru primul eșec al sezonului, cu liderul Istanbulls. După un 4-1 destul de colorat în tur, jugadorii aveau cotă infimă să meargă mai departe. Satelitul lui Metropolis spera să salveze impresia startului de sezon din liga3C cu o calificare șoc în dauna uneia dintre revelațiile eșalonului. Prima repriză nu i-a găsit inspirați pe atacanți și parcă ne uitam la un Cârțu vs Dorinel. După un 0-0 destul de rar pe Smart Arena, partea secundă avea să vină cu altă abordare. Tatu sparge gheața. 1-0 pentru Los Jugadores. Avantajul e scurt și rapid întrerupt. După două minute, balanța se echilibrează la 1-1, Goga notându-se pe caiet. Fără să scape vreo secundă din mână soarta calificării, jugadorii revin in avantaj. 2-1 în minutul 33, Cardeiu marcator. Finalul de meci i-a prins cu garda jos pe favoriți și i-a trimis in vacanță pe Metropolis2 cu moralul bun. Întoarcere de scor în 3 minute, Chiriță și Mustatea punctează dar Los Jugadores merge mai departe după 6-4 la general.
Portarul meciului: Voicila Andrei 8
Jucatorul Meciului: Mustatea Andrei