Posogeanu Titus Robert

Urban Events

Costache nicolae daniel

Fruntașă în prima ligă, Urban Events avea de trecut de Los Cuervos, echipă nouă la Victory Cup, cu un traseu inconstant. Favoriți cerți, băieții de pe locul secund al primei ligi nu au pierdut în acest sezon. Los cuervos își caută coordonatele, după 4 eșecuri la rând în campionat. Ajunși în turul secund după un gol în ultima secundă cu Forzza Junior, corbii încep meciul de la 0-1, după ce Manea se încolăcește prin mijlocul lor și deschide scorul cu un șut perfect. Saulea face 2-0 pentru Urban Events, aflându-se demarcate ideal în fața porții. După 16 minute era 3-0. Cu largul concurs al defensive adverse, Posogeanu găsește colșul lung. Până la pauză, lovesc și negrii. Ripca nu iartă pe contraatac și stabilește scorul pauzei. La reluare, portacalii desfac lejer apărarea corbilor și Hotobocescu reia simplu din mijlocul careului. 5-1 după o noua acțiune excelentă, 6-1 după un șut ideal al lui Manea, în timp ce golul 7 vine direct din corner de la Hotobocescu. La final e 10-2, fără dubii, la capătul unui joc controlat total de Urban Events care a semănat izbitor de mult cu City-ul lui Pep din ultimele sezoane.
Omul Meciului: Posogeanu Robert
Portarul Meciului: Nicolae Costache