Marin Vasile

Ludicom Art

Iosif Marius Vladut

Ludicom Art

Deși din punct de vedere al clasamentelor, nu acesta a fost cel mai dezechilibrat meci al turul doi din Cupă, scorul dintre Ludicom Art și Under 40 nu lasă loc de interpretări. Record ce va fi greu de egalat în acest sezon de Cupă. Lider autoritar în liga secundă, Ludicom Art a mai demonstrate odată, dacă era nevoie, că locul ei este printre primele clasate ale ligii întâi. Fără istoric, meciul cu Under 40 a fost un antrenament de sparring pentru galbeni. Primul marcator a fost Malancu, în minutul 6. Până în minutul 10 era deja 4-0, după ce Nechita Dumitrescu și Grigore de 2 ori s-au notat la marcatori. Dumitrescu ridică manita un minut mai târziu cu un super gol dar coșmarul albilor era departe de a se fi încheiat. La pauză a fost 8-0 după ce Marin, Demetriade și autogolul lui Matache au stabilit evidența. Nu s-a schimbat nimic după pauză. Marin a fost golgheterul reprizei cu un poker, iar la final s-a numărat până la 15, iar Under 40 nu s-a mai ridicat de jos. Cu toate astea, returul va fi interesant, alibi având de luat o revanșă chiar dacă nu se mai poate vorbi de calificare.
Omul Meciului: Marin Vasile
Portarul Meciului: Marius Iosif