Costin Alexandru

FC 1 Decembrie

Starcea Silvester

Dacă ar fi să ne luăm după clasament, acesta ar fi fost unul din cele mai dezechilibrate jocuri ale rundei secunde din cupă. FC1Decembrie se simte comod la mijlocul clasamentului ligii 1, în timp ce ADA se chinuie în subteranul ligii a treia. Primul gol al meciului este al favoriților. Costin se înalță ideal și pune fruntea pentru 1-0. Egalarea vine în minutul 8, după o cursă excelentă a lui Mustatea. O fază fixă jucată mai bine decât pe playstation de FC1Decembrie aduce golul de 2-1. Harbuz se notează cu golul 3, după un șut ideal cu stângul. Repriza a doua pornește tot cu albaștrii în atac și Costin face 4-1. Manita este servită de șutul în cross al lui Sirca, iar setul este închis de șutul anemic al lui Costin, scăpat copilărește în poartă. Finalul mai aduce un gol în contul ADA, Nițoi finalizând ideal un atac construit perfect în doi. 6-2 final, favoriții se impun și sunt favoriți cerți la calificare.
Omul Meciului: Costin Alexandru
Portarul Meciului: Silvester Starcea