Barbulescu Viorel

Wizards

Dragomir Cosmin

Wizards

Colegele de serie în liga 2A, au debutat în cupă în meciul direct de joi seara. Egal cu 14 goluri, 7-7 a fost în cea de-a două etapă a sezonului, astfel că așteptam un nou meci kamikaze la Smart Arena. Scorul e deschis repede de la 22SC. Rămas singur cu poarta goală, Cazacu pune toată furia în șut și debutul e ideal pentru albi. După 10 minute era 2-0 pentru 22 SC, iar Wizards trebuia să scoată incantația de grad zero ca să restabilească ordinea. Până la pauză a fost 2-2, iar Barbulescu a întors scorul în favoarea negrilor la primul atac de la reluare. Tot Barbulescu face 4-2, doua minute mai tarziu. Startul de repriză furibund continua și Tamas trimite o rachetă direct în vinclu. Tiki-taka Wizards și set la 2, la golul 6, marcat de același Bărbulescu. Până la final, Wizards a mai punctat prin Neacsu de două ori, iar ultimul gol al albilor a fost dat de Plavicheanu. 8-3 scor final, Wizards fiind cu un pas și jumătate în finală.
Omul Meciului: Barbulescu Viorel
Portarul Meciului: Dragomir Cosmin