Tartau Doru Gilbert

Lupii Mov

Bunea Ionel Răzvan

Lupii Mov

CC a început anul dezastruos. Înfrângere la prima echipă, hecatombă livrată de adversar la satelit. Scorul ne lasă fără epitete, însă lupii merită reverența după un joc pe care l-au controlat total. Start cu urme de demaraj în evidență, Tartau sparge gheața în minutul 2, apoi Savu sudează doppietta în minutele 3 și 4. Până la pauză, lupii sunt blânzi, Ionuț face 4-0, însă în partea secundă, haita și-a defrișat adversarul. Popescu deschide balul și le arată mâna adversarilor, 5-0 (21), apoi Tartau Gilbert își hașurează tripla personală (26 si 27), jucătorii de la CC sunt fantoșe, astfel că Lupii Mov se impun la un scor din două cifre. 11-0, sec și nemilos, Popescu și Savu au recidivat, a încris și Sandu, în timp ce Găinuș a sigilat rezultatul în minutul 37. Scor de aruncat prosopul, Lupii Mov e pe 6, egalează la puncte Aripile, CC United rămâne penultima în clasament.