Delu Constantin

FC Brasil

Oprescu Vlad Cristian

FC Brasil

Brasil pornea drept favorită, iar debutul partidei a certificat statutul ilfovenilor carioca. Un sfert de oră perfect, după ce Delu a deschis balul cu un șut din afara careului (8), apoi Vlad Nicolae a semnat desprinderea din pasa lui Antonescu, iar celălalt Vlad, Valentin a făcut 3-0 după o cursă solitară din propria jumătate. Diavolii au punctat la rândul lor prin golgheterul echipei, Pruteanu, cel care a lăsat loc de speranțe în minutul 18. Cursă cu un adversar în cârcă și șut fără ezitare, fundașii în albastru fiind fantoșe la această acțiune. Iar același Pruteanu a fost la originea golului care a condimentat partea secundă cu mai mult suspans. Assist pentru Amariei și e 3-2 în minutul 28. Brasil s-a sesizat și, după ce RRD a fost aproape de golul egalării, favoriții și-au responsabilizat gambele și, pe final, s-au desprins hotărâtor. Constantin Delu, cu dubla personală (34), apoi Alexandru Sora (39) au semnat de primire și au trecut în contabilitate trei puncte pentru echipa lor. Înainte de ultima etapă, Brasil e pe locul patru, Romanian Red Devils stă pe 8.