Cristea Cristian

Padurarii DT 2

Franghiol Constantin Viorel

Într-un play-off dominat de lupta la vârf dintre Lazio și 1923.ro, satelitul Pădurarii DT și Los Patrones au doar șanse teoretice la promovare. În sezonul regulat, Pădurarii DT2 și-au adjudecat toate punctele în duelurile directe cu patronii. Statistica și-a văzut de drumul ei și în prima etapă din play-off. Iordache a marcat după 6 minute, servit ideal de Cristea. Pădurarii și-au mărit avansul la 2-0 după 15 minute. Los Patrones își salvează repriza pe final cu golul lui Ilie Ion. Avans minim în pragul reprizei secunde pentru pădurari. Cristea a trecut de la pasele decisive la finalizare. 3-1 după 28 de minute pentru Pădurarii DT și acolo a înghețat tabela. Verzii încep în forță play-off-ul, sunt nașii patronilor, 3 victorii din 3 în acest sezon. Los Patrones trebuie să bată Lazio dacă vrea să spere la obiective interesante în restul sezonului.