Dragnea Madalin

Padurarii DT 2

Franghiol Constantin Viorel

Partidă spectaculoasă între două formații cu pretenții în această serie. Ilfovenii sunt de formă în play-off și au înregistrat al treilea eșec din trei jocuri, Pădurarii D.T. este neînvinsă. Partida a avut o desfășurare nebună, combatantele au trecut peste menajamente și , în minutul 2, Doicescu este servit perfect de Mateianu și Ultras sparge gheața. Imediat, riveranii oferă replica. Varaci deschide jocul cu un dribling scurt, diagonală la Dragnea, mingea curge fir la Mitroi, cel care îndeplinește o simplă formalitate (4). Și Dragnea își păstrează altruismul, assist și pentru Cristea Cristian (16), apoi Mitroi reia din prima și Pădurarii D.T. 2 se desprinde. 3-1. Militaru are ultimul cuvânt în această repriză, acesta transformă o lovitură pe penalitate și își readuce echipa în joc, 3-2 la pauză. Repriza secundă este teribilă, băieții din Buftea revin spectaculos și, în 10 minute, răstoarnă evidența. Ionuț Ivan șutează de la Puchenii Moșneni și-i emite trimiterea la oftalmolog lui Franghiol. Gafează și Cristea Cristian, iar Doicescu speculează. 4-3! Și experiența și-a spus cuvântul, Dragnea și Varaci, la vârsta împinsului de cărucioare prin parc, demonstrează că nu au uitat joaca, al treilea assist pentru Dragnea, mingea pe tavă pentru colegul său și e 4-4. Și Varaci se achită instantaneu, întoarce assistul și e 5-4 în același minut. Înscrie și Iordache după ce execută un penalty în forță. La ultima fază, Ivan își demonstrează, din nou, afinitatea pentru Franghiol, iar pentru portarul pădurar balonul are solzi.
Omul meciului: Mădălin Dragnea- nota 10