Vasile Nicolae

1923.ro

Oprea Anton

1923.ro

1923.ro și Lazio continuă lupta pentru locul 1. Pare titlu desprins din perioada de aur a giuleștenilor în Cupa Uefa. De fapt, e vorba de prezent, de Victory Cup, de lupta pentru promovare! Lazio a călcat greșit în această rundă contra codașei Ultras, iar 1923.ro a profitat. Prima repriză a fost setată pe alb. Niciun gol, echipele au stat la cutie și au intrat cu 0-0 în partea secundă. Nicolae Vasile a rămas lângă giuleșteni și a marcat primul în meci. Preluare perfectă, dribling pe lângă portar și mingea s-a lipit de plasă pentru 1-0! S-a păstrat distanța minimă până în ultimele 10 minute. De acolo, rafala giuleșteană a pornit. Badea a făcut 2-0 după ce a profitat de gafa verzilor, a trimis precis de la distanță în poarta goală. Pădurarii D.T. 2 a căzut de tot și a mai încasat un gol de la Nicole Vasile. Seara de excepție a continuat pentru Nicolae Vasile, hattrick de senzație! Oprea a închis robinetul pentru rapidiști cu un gol din poartă-n-poartă, iar pădurarii au marcat finalul cu reușita de onoare al lui Dragnea, din ultimele secunde.
Omul meciului: Nicolae Vasile – nota 9,5