DOICESCU ROBERT-ANDREI

Ultras Team

MUŞUROI IONUŢ MARIUS

Lazio Bucuresti

Lazio pierde două puncte uriașe în confruntarea cu ultima clasată. O primă repriză halucinantă, cu răsturnări de situație, șase goluri și o benă de ocazii la ambele porți. Marius Cazacu deschide scorul cu un bot de rață sincer, șut din afara careului, după o recuperare la mijlocul terenului. Ilfovenii au replica pregătită, iar Doicescu o livrează în minutul 10. Reluare subtilă pe lângă portar, mingea la mijloc și e 2-1. Tot 2cescu. Pasă de pomană primită de la un fundaș neatent, apoi stâng letal. Prima repriză a adus un dialog al golurilor între Cazacu, cel care egalează în minutul 16 și Doicescu. Epilogul mitanului este incandescent. Lazio face evidența clătită la rândul ei. La finalizare, cine altul, decât Cazacu (19). Însă, tânărul neliniștit Doicescu se lipește și el la hattrick. Doicescu – Cazacu 3-3, la fel Ultras vs Lazio. După aproape 10 minute fără gol în partea secundă, tabela se hurducă din nou. Pasă strălucită a lui Ivan, iar Doicescu, față în față cu portarul, reia pe lângă acesta și își readuce echipa în avantaj. Vulpoiul Anghelina prinde un voleu de efect din afara careului, mingea se duce ca pusă la boloboc lângă stâlpul porții, aproape de vinclu, iar partida trece pe 4-4. Genul programului. Acțiune. Bară Gîrlescu din amigdalele porții, apoi veteranul de la Lazio își răzbună ocazia și finalizează assistul lui Anghelina. Scurt istoric: Lazio conduce cu 1-0, Ultras întoarce, Lazio face 3-2, Ultras răstoarnă, Lazio revine la 5-4 și, în ultimul minut, Ultras smulge un punct. Ioniță Robert are mingea pe șiret și balonul se mulează perfect, gol, 5-5, recomandare la Aspacardin.