Tudose Mihai

ADA

Oprea Cornel-Ionut

ADA

Partidă de luptă și angajament, plus un rezultat surpriză. ADA a iscat tornada și pare că s-a specializat să facă meciuri bune cu adversarii mai bine cotați, ilfovenii aveau prima șansă și doreau să își betoneze primul loc, cel care trimite la baraj. S-a jucat intens, tibiile au trosnit de multe ori, iar la pauză, evidența bulbuca privirile sub lupa surprizei. 1-0 pentru ADA, a înscris Niculae Ionuț (8), cel care a pus bretonul peste o diagonală. Fază de VAR, însă golul este validat. Imediat după pauză, strălucește Sebastian Constantin. Gol de autor, acțiune personală, fentă scurtă și șut necruțător sub transversală. Și lupta surdă între careuri continuă, Trendo vede al doilea galben, iar ADA speculează superioritatea. Mihai Tudose își face pașii perfect, mingea cade pe șiret, iar reluarea jucătorului de la ADA aduce elogii. Șut de excepție în marsupiul porții, direct în plasa laterală. Mai sunt opt minute, însă Viitorul pare o echipă palidă, ADA își protejează firavul avantaj și obține trei puncte mari. Entorsă pentru ilfoveni, cei care, însă, rămân pe primul loc.