Rusu Claudiu-Laurentiu

Dumbon FC

Hurjui Ramon-Valentin

FC Cheerful Boys

Duel pe muchide cuțit între Dumbon și Cheerful, două formații care au intrat cu pretenții în play-off, însă în umbra liderul Istanbulls. Un joc echilibrat, uneori mult prea tacticizat, prima repriză, una opacă din punct de vedere al evidenței, putând fi depusă mărturie în fața afirmației. 0-0 orb, iar partea secundă debutează cu gol. Pasă de decar pentru Stan, Mihăilă are explozie și stil, reluare de rafinament pe lângă portar și Cheerful preia avantajul în matinalul reprizei secunde. Partida este condimentată, are un alt ritm, Dumbon se duce direct spre poartă, Ramon e beton între buturile oaspeților, însă nu se mai poate opune la excelentul șut lansat de Rusu de pe loc. Ce reacție! Ce reluare! Mingea se duce direct la colțul lung, gol cu drepturi de autor (35). Finalul e flambat, Cheerful are un gol anulat după ce arbitrul consideră că un jucător a obstrucționat vederea portarului la o lovitură liberă excelent executată, apoi Dumbon ratează un penalty și Pronia condamnă la un rezultat echitabil, 1-1.